Hołd dla Iwony Pągowskiej HOME | powrót na stronę startową AKTUALNOSCI | czyli najnowsze wieści o hodowli Sepis*PL O NAS | hodowla Sepis*PL - historia i plany KOCURY | czyli reproduktory hodowli kotów perskich i egzotycznych Sepis*PL KOTKI | czyli koteczki hodowlane hodowli kotów perskich i egzotycznych Sepis*PL KASTRATY | koty wykastrowane w Sepis*PL KOCIETA  | najmłodsze pokolenie Sepis*PL - kocięta na sprzedaż MIOTY | poprzednie mioty w Sepis*PL LINKI | czyli ciekawe miejsca w sieci KONTAKT | Zapraszamy do kontaktu z nami - Sepis*PL

ohodowli

CH DAFNE Z Kocińca*PLHodowla Sepis*PL (zarejestrowana w FIFe - maj 2006) powstała w 2004 roku wraz z przybyciem do nas pierwszej kotki: ślicznej, wymarzonej czarnej bikolorki CH DAFNE Z Kocińca*PL.

Dafcia, to realizacja wieloletnich marzeń o pięknym persie z gęstym futrem i ogromnym "okiem", którym potrafi powiedzieć wszystko. Dzięki niej mogliśmy poznać przyjemność obcowania i pielęgnacji kota perskiego. Z nią właśnie po raz pierwszy uczestniczyliśmy w wystawie kotów rasowych. Dała nam wiele powodów do dumy i satysfakcji z obranej drogi.

IC ZETA Bagira*PLWkrótce dołączyła do nas druga kotka - IC ZETA Bagira*PL, kotka calico, czyli czarny szylkret bikolor. Zetka zauroczyła nas od pierwszego wejrzenia, kiedy ujrzeliśmy jej zdjęcie na stronie hodowli Bagira*PL. A przy pierwszym spotkaniu ujęła nas całkowicie swoim rewelacyjnym charakterem i pogodą ducha, a poza tym - bardzo wartościowym, światowym rodowodem. To ona nauczyła nas, że dzień bez mruczenia i pieszczotliwego ugniatania przez nią naszej szyi czy twarzy jest dniem straconym.Do dzisiejszego dnia zajmuje najważniejszą pozycję w naszym kocim stadzie, nazywamy ją naszą "Królową". Najwspanialsze jest to, że swój wyjątkowy charakter przekazuje swoim dzieciom. IC CYPIS v.Stary Dworek*PLTo prawdziwy skarb w hodowli!

Po pół roku od przybycia Zetki nadszedł czas, by do babińca dołączył wreszcie godny uwagi koci mężczyzna. W ten sposób sepiskowa ekipa powiększyła się o pięknego, masywnego kocura - IC CYPIS v.Stary Dworek*PL - czarnego arlekina o cudownym, niezwykle łagodnym i pogodnym charakterze oraz pięknym, długim i gęstym futrze! Cypcio dał nam kolejne powody do dumy i radości, nauczył nas radzenia sobie z masywnym i gęstym futrem. Obecnie "Grubcio" przebywa na zasłużonej hodowlanej emeryturze, ale na zawsze będzie miał swoje wyjątkowe miejsce w naszych sercach.

W 2007 roku ja i mój narzeczony - Jakub - wzięliśmy ślub. Jednym z cudownych prezentów ślubnych było spełnienie marzenia o kocie egzotycznym - zamieszkała z nami niebieska kotka egzotyczna z hodowli Bagira*PL, którą podarowała nam jej hodowczyni, nasza wspaniała przyjaciółka - Iwonka Pągowska.

PL*Bagira WEDDING GIFT FOR SEPISKoteczka ma bardzo wymowne imię: PL*Bagira WEDDING GIFT FOR SEPIS (czyli "Prezent Ślubny"). Cudnie wpasowała się w naszą kocią rodzinę, ucząc nas pielęgnacji i pokazywania kota egzotycznego... Pięknie prezentuje się na wystawach i daje nam wiele satysfakcji ze swoich wygranych - wielokrotnie zdobywała tytuł Best In Show, co jest na prawdę sporym osiągnięciem w konkurencji z długowłosą konkurencją!

W połowie 2007 roku nasza pierwsza koteczka - Dafne - stała się kastratką i przeprowadziła się do moich rodziców, gdzie w spokoju godnie pełni rolę pani na włościach, uwielbiana i rozpieszczana do granic możliwości.

Rok 2008 przyniósł nam długo oczekiwane maluszki! Mioty A (CH S*Sanzanovas Tom Puss of Bagira & IC Zeta Bagira*PL) i miot B (IC Cypis v. Stary Dworek*Pl & CH PL*Bagira Wedding Gift For Sepis) pojawiły się na świecie i kompletnie rozkochały nas w sobie. Z wielkim żalem i smutkiem rozstawaliśmy się z nimi, kiedy wyjeżdżały do swoich nowych domów. Każde z nich było na swój sposób wyjątkowe i każdego będziemy pamiętać. Ogromną radość sprawiają nam radosne wiadomości z ich nowych domków, to cała kwintesencja pracy hodowlanej - widzieć szczęśliwych ludzi z naszymi maleństwami :)

PL*Sepis Angel FaceRok 2008 to wielki sukces także na polu wystawowym. Kocurek z naszej hodowli w pięknym stylu zwyciężał wystawę za wystawą i w rezultacie uzyskał prestiżowy tytuł JUNIOR WINNER, będąc pierwszym w Polsce perskim kocurem dwukolorowym z tym tytułem! PL*Sepis Angel Face, zwany jako Kurczak, jest chyba najbardziej rozpoznawanym naszym kotem. To nasza wielka duma! Pozostał z nami, bo nie wyobrażaliśmy sobie jak moglibyśmy się z nim rozstać. Wiedzie spokojne życie rozpieszczonego kastrata, którego z wielką radością pokazujemy na wystawach.

W 2010 roku, po wyjeździe Cypiska, dołączył do naszego grona nowy kocurek egzotyczny z cudownym rodowodem - PL*Bagira YETI OF SEPIS. To już trzeci kot z Bagiry! Ma fantastyczny charakter, jak na Bagirka przystało - uczuciowy i kochliwy :)

Przyszły na świat dwa kolejne, długo oczekiwane mioty w Sepiskowie - Miot C (CFA, WCF CH Parti Wai EX No Spot Zot & IC ZETA Bagira*PL) oraz miot D (SC Fanto Stan-Bor*Pl, JW, DSM & CH PL*Bagira Wedding Gift For Sepis).

Rok później, w 2011 roku, doczekaliśmy się pierwszych maluszków po Yetiku - tym razem same kocięta krókowłose przyszły na świat - miot E (PL*Bagira Yeti of Sepis & CH PL*Bagira Wedding Gift For Sepis) i F (PL*Bagira Yeti of Sepis & IC Zeta Bagira*PL). Rok ten jest też wyjątkowy dla nas - 26 sierpnia przyszedł na świat nasz pierworodny synek! Mamy nadzieję, że będzie rozwijał się zdrowo i wyrośnie na wspaniałego mężczyznę, który kocha wszystkie zwierzęta, jak jego rodzice :)


Wszystkie nasze koty na co dzień żyją z naszymi psami, które odchowują i matkują wszystkim naszym kociętom. Ich relacje układają się doskonale, codziennie mamy możliwość podziwiania wielogodzinnych zabaw całej kocio-psiej gromadki. Jesteśmy dumni, że tą pewność siebie, beztroskę i radość życia nasze koty przekazują kolejnym pokoleniom z przydomkiem Sepis*PL.

Hodowla kotów egzotycznych Sepis*PL

Marta Borkowska
Dąb Mały, (87-815 Smólnik), Polska

+48. 660 667 926
email: sepispl@gmail.com
Facebook - sepispl

Ostatnia aktualizacja:

Webdesign: Marta Borkowska - SEPIS Project
2005 - © Sepis*PL